Сегодня в Северодонецке
(газета "Третий сектор", on-line — приложение)
версия для печати

Інформація про порядок надання житлових субсидій


источник: Луганська обласна військово-цивільна адміністрація
Для підтримки населення при оплаті житлово-комунальних послуг у зв’язку з підвищенням цін і тарифів Урядом прийнято рішення щодо удосконалення порядку призначення житлових субсидій, який передбачає спрощений механізм звернення за субсидіює та індивідуальний підхід щодо розрахунку її розміру для кожної сім’ї (розрахунок обов’язкового платежу залежить виключно від доходів). За результатами опалювального періоду 2015/2016 років вже понад 5,5 мільйонів домогосподарств в Україні скористались правом одержання житлової субсидії.

1. Кому призначається субсидія.

Субсидія призначається одному із членів сім’ї, який зареєстрований у житловому приміщенні. Субсидія також може бути призначена особам, які орендують житло на підставі договору найму (оренди) житла. Право на отримання житлових субсидій мають сім’ї, у яких розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг виходячи із соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами перевищують розмір визначеного обов’язкового платежу.

2. Куди подаються документи.

З питання призначення житлової субсидії необхідно звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації. У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами для призначення субсидій здійснюють уповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських і селищних рад.

3. Перелік документів для призначення житлової субсидії:

Заява (за встановленою формою;

Декларація про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні;

4. Порядок розрахунку обов’язкового платежу:

1) розраховується середньомісячний дохід сім’ї на одну особу за попередні 6 місяців (сукупний дохід сім’ї за попередні 6 місяців ділиться на кількість осіб, які входять до її складу, та ще на 6 місяців).

2) визначається обов’язковий відсоток платежу (середньомісячний дохід на одну особу ділиться на прожитковий мінімум ( з 1 травня 2016 року – 1399 грн) і на базовий коефіцієнт 2, після чого множиться на базовий коефіцієнт 15%).

3) розраховується розмір обов’язкового платежу (обов’язковий відсоток платежу множиться на середньомісячний сукупний дохід сім’ї).

5. Розмір субсидії

Субсидія = розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг - розмір обов’язкового платежу
Провести орієнтовний розрахунок розміру субсидії можна за допомогою прикладу: скільки за житлово-комунальні послуги має сплачувати Ваша сім’я?
Приклад розрахунку житлової субсидії Для самостійного обрахунку (використайте дані своєї сім’ї)
Сукупний дохід сім’ї за попередні 6 місяці 24000 грн. Середньомісячний сукупний дохід сім’ї 24000 грн. / 6 місяців = 4000 грн. Кількість осіб, які входять до складу сім’ї 2 особи
Розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг (в межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами) 700 грн. Розраховується середньомісячний дохід сім’ї на одного члена.
Сукупний дохід сім’ї за попередні 6 місяців ділиться на кількість осіб, які входять до її складу, та ще на 6 місяців 24000 грн. / 2 особи / 6 місяців = 2000 грн.
Визначається обов’язковий відсоток платежу (скільки відсотків від доходу сім’я має сплачувати за житлово-комунальні послуги) Середньомісячний дохід на одну особу ділиться на прожитковий мінімум (з травня 2016 року – 1399 грн.) і на базовий коефіцієнт 2, після чого множиться на базовий коефіцієнт 15% 2000 грн. / 1399 грн. / 2 * 15 % = 10,72 % Розраховується розмір обов’язкового платежу
Обов’язковий відсоток платежу множиться на середньомісячний сукупний дохід сім’ї 10,72 % * 4000 грн. = 428,88 грн. Розраховується розмір субсидії.
Різниця між розміром витрат на оплату житлово-комунальних послуг і розміром обов’язкового платежу 700 грн. – 428,88 грн. = 271,12 грн.
Дані щодо контактних номерів телефонів органів соціального захисту населення можна дізнатися за телефоном УРЯДОВОЇ «ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ» (БЕЗКОШТОВНО ЦІЛОДОБОВО) 0 800 507 309
Зразки документів, що подаються для призначення житлової субсидії, розміщено на веб-сайті Мінсоцполітики: www.mlsp.gov.ua

За матеріалами офіційного веб-сайту Мінсоцполітики України
Поставить ссылку в соцсети
Рекомендовать этот материал

комментарии

Чтобы поместить сообщение или комментарий вам нужно войти под своим логином  »»