Сегодня в Северодонецке
(газета "Третий сектор", on-line — приложение)
» Евроинтеграция, общественные организации
версия для печати

Фестиваль “Донеччина за толерантність” в наш нетолерантний час

У міжнародний день толерантності Програма розвитку ООН у Краматорську Донецької області зібрала разом дівчат, хлопчиків, жінок і чоловіків різного віку, соціального стану та походження заради просування принципів толерантності, солідарності і відмови від насильства у часи конфлікту. Захід також мав на меті привернути увагу суспільства до проблем прав людини, які відчувають у повсякденному житті представники різних меншин, соціально незахищені групи населення і люди з обмеженими фізичними можливостями.
З нагоди Міжнародного дня толерантності Програма розвитку ООН (ПРООН) спільно з Донецькою обласною державною адміністрацією провела фестиваль “Донеччина за толерантність”, щоб звернути увагу громадськості до необхідності прояву поваги і толерантності до багатого різноманіття культур, які представлені у Донецькій області.
Більше 700 учасників, в тому числі діти, молодь, дорослі, жінки, представники меншин і люди з обмеженими можливостями, насолоджувалися танцювальною майстерністю і співом народів Вірменії, Грузії, Греції, Польщі, а також інших країн і різноманітних етнічних груп. Програма фестивалю включала в себе дегустацію етно-їжі, китайську чайну церемонію і демонстрацію короткометражних стрічок про толерантність.
Конфлікт, що спалахнув у східній Україні більше двох років тому, вплинув на життя 3,7 мільйона людей, змусивши сім’ї покинути свої домівки. Це в свою чергу поставило приймаючі громади в скрутне становище. Державні служби та ринок праці, які і до конфлікту були не завжди стабільними, виявилися нездатними прийняти такий масовий наплив людей. Це поставило під загрозу життєдіяльність, соціальне єднання і безпеку в суспільстві. Особливо це стосується меншин та соціально незахищених груп.
За результатами українського барометру дискримінації, нещодавно підготовленого Секретаріатом уповноваженого з прав людини, 14 % людей зазнають дискримінації під час співбесіди через інвалідність (22%), стать (10,5%), місце проживання (6,5%) або вік (2,6%). Найбільш поширеною формою дискримінації є дискримінація за етнічною приналежністю (30 %). Те, як ЗМІ висвітлюють меншини, також свідчить про негативний вплив конфлікту на рівень толерантності.
“Для ПРООН пріоритетом є стабілізація життєдіяльності і збільшення економічних можливостей для людей і громад, щоб вони могли повернутися до свого звичайного життя. Не менш важливим пріоритетом є сприяння проявам поваги до різноманітності, а також розбудова культури толерантності і поваги до один одного шляхом діалогу і взаєморозуміння. Це неабияк важливо для подолання стереотипів, індивідуалізму і недовіри. Ми сподіваємося, що ці заходи допоможуть людям побудувати мости і сприятимуть взаємоповазі в та між громадами, які постраждали від конфлікту. Найкращий показник здорового суспільства – це не те, як ставляться до привілейованих верств населення, а те, як ставляться до незахищених,” – зазначає Кунал Дхар, радник ПРООН з питань відновлення та стабілізації.
Фестиваль також дав можливість представникам меншин, людям з обмеженими фізичними можливостями, студентам, дітям поспілкуватися і взаємодіяти в неформальній обстановці. Були організовані групові заняття для дітей, що пропагують дружбу і толерантність до інших культур і національностей.
“Сприяння взаєморозумінню і довірі всередині самої нації та між націями прискорюють розвиток суспільств та країн, – резюмував Кунал Дхар. – Різноманіття – це сила, яка є дуже цінною у розбудові суспільства, що демонструє терпимість до всіх людей, незалежно від їхнього походження, політичних поглядів, статі, релігії або інших відзнак. Мир досягається завдяки терпимості і солідарності.”

Ініціатива ПРООН щодо зміцнення соціальної згуртованості, примирення і терпимості реалізується за фінансової підтримки урядів Швеції і Швейцарії.
Фото з фестивалю можна переглянути на сайті http://www.ua.undp.org/content/ukraine/uk/home/presscenter/articles/2016/11/16/forging-peace-through-tolerance-and-solidarity/ або на Фейсбуці ПРООН.
Дивись, що діти, молодь, жінки, люди з обмеженими можливостями думають про толерантність: https://www.flickr.com/photos/undpukraine/albums/72157675093116382
Поставить ссылку в соцсети
Рекомендовать этот материал

комментарии

Чтобы поместить сообщение или комментарий вам нужно войти под своим логином  »»