Сегодня в Северодонецке
(газета "Третий сектор", on-line — приложение)
версия для печати

Пільги багатодітним сім’ям у 2016 році. Що треба знати


источник: ВБФ “Горєніє”
Які пільги можуть отримати багатодітні сім’ї та як підтвердити багатодітний статус, - детально розповів юрист ВБФ “Горєніє” Артем Фоменко.

Що таке багатодітна сім’я? Це сім’я, в якій подружжя перебуває у зареєстрованому шлюбі та виховує трьох або більше дітей, а також один батько чи одна мати, що проживає разом з трьома або більше дітьми та самостійно їх виховує.

Перелік встановлених пільг багатодітним сім’ям передбачено ст. 13 Закону України “Про охорону дитинства”:

Пільги для багатодітних сімей:

• 50% знижка на квартирну плату в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні, та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю);
• 50% знижка на комунальні послуги та скраплений балонний газ для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством. Площа житла, на яку надається знижка, - 21 кв. метр опалюваної площі на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні, та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю;
• 50% знижка на паливо, в межах норм, визначених законодавством, у разі якщо будинок не має центрального опалення;
• позачергове встановлення квартирних телефонів. Абонентна плата за користування квартирним телефоном – 50% від затверджених тарифів.

Пільги дітям з багатодітних сімей:

• безоплатні ліки за рецептами;
• щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров’я, компенсація витрат на зубопротезування;
• першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах та аптеках. Першочергова госпіталізація;
• безоплатний проїзд в усіх видах міського пасажирського транспорту (окрім таксі), автомобільного транспорту загального користування в сільській місцевості, залізничного і водного транспорту приміського сполучення, а також у приміських, міжміських, районних та міжобласних автобусах незалежно від відстані та місця проживання;
• безоплатні послуги з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей".
• 50% плати за харчування дітей у державних та комунальних дошкільних навчальних закладах. Сім’ї, чий середньомісячний сукупний дохід нижче гарантованого мінімуму у розрахунку на одну особу, взагалі звільняються від плати за перебування та харчування дітей у цих закладах. Це передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 26.08.2002 № 1243 "Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів".
• Безоплатна позашкільна освіта, згідно статті 26 Закону України “Про позашкільну освіту”.
• Безкоштовні запрошення на новорічні та різдвяні свята.

Підтвердження багатодітного статусу. Це посвідчення батьків та дитини з багатодітної сім‘ї. Їх можна отримати у структурних підрозділах районних держадміністрацій, виконавчих органах міських та районних у містах рад за місцем реєстрації. Для переселенців – за місцем фактичного проживання, що вказане у довідці Внутрішньо переміщеної особи.

За будь-яких питань - звертайтесь до юристів Всеукраїнського благодійного фонду «ГОРЄНІЄ» за контактами безоплатного Віртуального правового центру:

Гаряча лінія та Viber для усіх регіонів: 050 044 56 01.
Kyivstar: 068 569 93 06,
MTC: 066 355 52 46,
Lifecell: 073 106 34 67.
Поставить ссылку в соцсети
Рекомендовать этот материал

комментарии

Чтобы поместить сообщение или комментарий вам нужно войти под своим логином  »»