Сегодня в Северодонецке
(газета "Третий сектор", on-line — приложение)
версия для печати

Сумні перспективи для населення Східної України


источник: Представництво Норвезької ради у справах біженців в Україні
Два з половиною роки минуло відтоді, як спалахнув конфлікт на Сході України, а життя для мешканців Східної України важче, ніж будь-коли. «Усе більше число вразливих цивільних осіб гостріше переживають гуманітарні труднощі. І вони навіть починають втрачати надію на покращення», -- заявив Крістофер Мейлі, директор представництва Норвезької ради у справах біженців (NRC) в Україні.
Незважаючи на крихку угоду про припинення вогню, ситуація залишається напруженою. Регулярні обстріли, перестрілка, довгі години в бомбосховищах досі залишаються реальністю для багатьох цивільних осіб, які проживають біля лінії фронту. «Ці люди позбавлені основних життєзабезпечуючих послуг, таких як вода, електрика і медицина, оскільки бойові дії порушують їхнє буденне життя», -- зазначив Мейлі.
Сьогодні гуманітарне співтовариство починає своє щорічне звернення до донорів з планом щодо реагування на невідкладні гуманітарні потреби в Україні на 2017 рік. Норвезька рада у справах біженців закликає міжнародних донорів зробити більше для поліпшення умов життя для найуразливіших груп постраждалого в результаті конфлікту населення східної України.
«Незважаючи на обмаль уваги в засобах масової інформації до гуманітарних потреб населення Східної України, а також на те, що перспектива політичного способу розв’язання конфлікту є все більш і більш тьмяною, міжнародне співтовариство повинно докласти більше зусиль для задоволення гуманітарних потреб в Україні», – зауважує Мейлі.
У минулому році лише 30% коштів із заявлених міжнародною гуманітарною групою у Плані гуманітарного реагування на 2016 рік було отримано. Також до сих пір немає стійких спільних зусиль для проведення переговорів про доступ до непідконтрольних територій, які залишаються заблокованими для більшості гуманітарних організацій. У результаті цивільні особи, як і раніше, мають незадоволені потреби, у той час коли все більше і більше вичерпуються резерви гуманітарних агенцій, а конфлікт триває.
У зимовий час ситуація стає ще більш жалюгідною. "Наше селище повністю відрізане від газу. Трубопровід було пошкоджено в результаті обстрілу, і місцева адміністрація говорить, що вони не можуть це полагодити. Якби ми мали хоч трохи газу, було б легше опалювати будинок і готувати їжу ", говорить Надія Василівна, котра мешкає у Трьохізбенці, що лише 1,5 км від лінії фронту.
Узимку температура в цих районах понижується до 25 градусів нижче нуля. Одна тонна вугілля коштує 1500 грн, що більше ніж місячна пенсія. Навколо багатьох прифронтових населених пунктів є лісові зони та посадки. Але усі вони «заражені» мінами та нерозірваними боєприпасами. Щоб прозимувати в теплі, люди ризикують своїм життям, збираючи дрова та хмиз у лісах.
За оцінкою Плану гуманітарного реагування для України на 2017 рік, 4,4 мільйона людей постраждали в результаті збройного конфлікту в Україні. 3,8 мільйона осіб потребують гуманітарної допомоги.
"Украй важливо, щоб міжнародні донори рішуче реагували і підтримали цей План, щоб якомога більше людей могли отримати необхідну їм допомогу. Однак фінансування не вирішить конфлікт у східній Україні, зокрема, для цивільних осіб, які проживають на непідконтрольних урядом територіях, які не можуть задовольнити свої основні потреби. Поступальна політична взаємодія і переговори необхідні для того, щоб гуманітарна допомога стала доступною для людей», -- сказав Мейлі.
Гуманітарне співтовариство запитує 214 млн доларів США у відповідь на невідкладні потреби 2,6 мільйона осіб з критичними потребами в Україні.
На знімку: мешканцям Золотого привезли вугілля
Більше інформації:
https://nrc.smugmug.com/Country-Programs/Ukraine/2016/Winter-Ukraine-2016/n-VtDmjr/i-RMktKx2
https://nrc.smugmug.com/Country-Programs/Ukraine/2016/Winter-Ukraine-2016/n-VtDmjr/i-pC89bXJ
https://nrc.smugmug.com/Country-Programs/Ukraine/2016/Zolote-October-2016/i-HD2Vhzj
https://nrc.smugmug.com/Country-Programs/Ukraine/2015/Ukraine-November-2015/n-gK77f5/i-2HnJMDm
https://nrc.smugmug.com/Country-Programs/Ukraine/2015/Field-trip-to-Ukraine/i-tBrp9zt

Огляд гуманітарних потреб на 2017 рік:
file:///D:/DOCUMENTS/Downloads/%D0%9E%D0%B3%D0%BB%D1%8F%D0%B4%20%D0%B3%D1%83%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%96%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B8%D1%85%20%D0%BF%D0%BE%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%B1%202017_ukr%20(1).pdf
Поставить ссылку в соцсети
Рекомендовать этот материал

комментарии

Чтобы поместить сообщение или комментарий вам нужно войти под своим логином  »»