Сегодня в Северодонецке
(газета "Третий сектор", on-line — приложение)
версия для печати

Рубіжне залучено до ініціативи «Активна громада: право вибору», що реалізується «Інститутом Республіка»

20 січня відбулася перша інформаційна година ініціативи «Активна громада: право вибору» в м. Рубіжне. Представникам Громадської ради та громадськості було презентовано ініціативу: надано інформацію про ГО «Інститут Республіка», мету проекту, основні цілі та завдання, план дій. У заході також взяли участь представники поліції і Міністерства з питань тимчасово окупованих територій, які звітували перед громадськістю про свою діяльність.
Символічно, що презентація відбулася у приміщенні Рубіжанського міськвиконкому, в якому зазвичай працювала окружна виборча комісія – орган, який підсумовує наслідки волевиявлення містян на виборах.

Довідка про ініціативу «Активна громада: право вибору»
Мета: підвищення політичної просвіти громадян та залучення їх до дискусії про виборчу реформу.
Аудиторія: 24 населених пункти по всій Україні.
Актуальність: На сьогодні громадяни майже не взаємодіють з владою, а влада з громадянами. Це підтверджується як опитуванням, які проводив «Інститут Республіка» (http://www.ukrinform.ua/rubric-other_news/2071320-ci-keruut-ukrainci-derzavou.html), так і подібними соціологічними дослідженнями кампаній. Відсутність комунікації призводить до браку довіри до влади, зневіри у можливість вплинути на ситуацію та зниження позитивних змін як у громадах, так і в країні в цілому. Так, за даними вересневого опитування КМІС, 22,3% виборців вирішили б не брати участі в голосуванні; 31,7% – не знають, за кого голосувати; 5,8% – викреслили б усі партії, зіпсували б бюлетень.
Причини відсутності налагодженого діалогу полягають у наступному:
- громадяни не знають, хто і за що відповідає в системі влади;
- громадяни не вміють спілкуватися з владою мовою бюрократії - листи, звернення тощо;
- у громадян відсутня звичка застосовувати інструменти участі;
- через постійну зміну виборчого законодавства громадяни не знають, кого обирати, як обирати, кого в результаті вибору вони отримають як свого представника у владі.
Що ж до відсутності у влади бажання до комунікації з громадянами, ситуація зрозуміла: легше створювати корупційні схеми, менше навантаження (не потрібно вирішувати проблеми виборця) тощо.
Проте така ситуація веде до зниження рівня розвитку як окремих громад, так і країни в цілому. Тому, продовжуючи діяльність у рамках активізації громадян, децентралізації влади та роз’яснення реформ, Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада” посилить свій вплив на політичну просвіту громадян, зокрема молоді; сприятиме вдосконаленню комунікації між владою та громадою на усіх рівнях (від місцевих до Верховної Ради України); вивчить ставлення сторін до діючої виборчої системи і сформує позицію щодо її змін.
Координатор ініціативи в м. Рубіжне - Дмитро Бондаренко.
Світлана Пантюхіна
Поставить ссылку в соцсети
Рекомендовать этот материал

комментарии

Чтобы поместить сообщение или комментарий вам нужно войти под своим логином  »»