Сегодня в Северодонецке
(газета "Третий сектор", on-line — приложение)
версия для печати

Норвезька рада у справах біженців (NRC) продовжує надавати допомогу населенню


источник: Norwegian Refugee Council
Норвезька рада у справах біженців (NRC) продовжує надавати допомогу населенню, яке постраждало в результаті конфлікту на Сході України. Протягом травня та червня 2017 р.
NRC надавала правову допомогу, а також консультувала внутрішньо переміщених осіб
(ВПО) та інші вразливі категорії населення в Луганській області і північних районах Донецької
області; надала матеріали та грошову допомогу для відновлення пошкоджених будинків; роздала
гігієнічні набори та спеціальні набори для вразливих категорій мешканців прифронтових
населених пунктів; розпочала декілька проектів з відновлення продуктивності сільського
господарства і стабільного життєзабезпечення переміщених осіб та населення, що
постраждало в результаті конфлікту, та приймаючих громад на території Луганської
області.

ICLA (Інформування, консультування та правова допомога)
? Надали правову інформацію 1414 особам, провели консультування для 1367 осіб та надали правову допомогу 91 особі по Луганській та північних районах Донецької області. Юридичні послуги надавалися в центрах правової допомоги NRC, по телефонах “гарячої” лінії, а також під час проведення групових інформаційних сесій, виїздів мобільних бригад юристів, відвідування на дому літніх і людей з обмеженими можливостями.
? Провели правове консультування і надали правову інформацію та допомогу в Пункті тимчасового
перебування ВПО в м. Сєвєродонецьк. 49 жителів непідконтрольної уряду території, які відвідують пункт, отримали юридичну допомогу.
? Організували 5 тренінгів щодо міжнародних і національних стандартів захисту прав і свобод ВПО і
постраждалого від конфлікту населення для 113 співробітників Департаменту юстиції, юристів
територіальних органів міністерств та інших центральних виконавчих органів, державних підприємств, установ та організацій, юристів центрів вторинної правової допомоги, юристів місцевих і державних виконавчих органів влади, а також Одеської обласної колегії адвокатів.
? Очолювали технічну робочу групу з питань житлових, земельних і майнових прав. У результаті адвокаційної кампанії щодо вирішення проблеми забезпечення житлом внутрішньо переміщеного і постраждалого від конфлікту населення Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України розширило і обрало комплексний підхід до концепції житлових рішень, яка раніше обмежувалася певними категоріями ВПО.
? Продовжили адвокаційну кампанію, спрямовану на забезпечення ефективного і рівного доступу до пенсій та соціальних виплат громадянам, які проживають на непідконтрольній уряду території. У травні NRC залучила Управління з координації гуманітарних питань (OCHA), Агентство ООН у справах біженців (UNHCR),
Управління Верховного комісара ООН з прав людини (OHCHR) і Кластер з питань захисту до розробки переліку ключових сторін, адвокації та лобіювання цього питання на центральному рівні. Більш того, NRC спільно з робочою групою із соціального забезпечення при Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України надали технічну підтримку в розробці законопроекту щодо пенсійного забезпечення.
? Надавали партнерську підтримку щодо реалізації проекту Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ). Окрім представництва інтересів в судах було розширено співпрацю із нарощування потенціалу співробітників програми ICLA і юристів центрів вторинної правової допомоги, адвокації з пенсій, а також у питаннях житлових, земельних та майнових прав.
? Провели семінар з принципів гуманітарної роботи та прав внутрішньо переміщених осіб для 23 учнів 8-10 класів (14-16 років) Літньої правової школи при СШ № 12 м.Краматорськ.

Житло
? Надали будівельні матеріали і грошову допомогу для 303 сімей для ремонту будинків з незначними та серйозними пошкодженнями в Станично-Луганському, Новоайдарському та Попаснянському районах. 238 сімей вже відремонтували свої будинки.
? Надали матеріали і грошову допомогу для 16 родин для повного відновлення зруйнованих будинків в 7 селах Станично-Луганського та Попаснянського районів. Проект передбачає будівництво нових будинків на готовому фундаменті, капітальний ремонт системи опалення та санвузлу, а також надання базових меблів.
Застосовуючи підхід особистої участі бенефіціарів в ремонті будинків, NRC надає будівельні матеріали і кошти на будівництво, а бенефіціари самостійно організовують будівельні роботи.
? Видали гігієнічні набори для 295 вразливих сімей і спеціальні набори для 222 родин з лежачими хворими в Станично-Луганському, Попаснянському та Новоайдарському районах.
? Закупили базові меблі та електротехніку для 10 сімей (27 осіб.) в м. Лисичанськ, Попаснянському та Станично-Луганському районах. Така допомога дозволить родинам швидше заселитися у відремонтовані будинки і повернутися до звичного життя. Проект повного відновлення цих зруйнованих будинків NRC здійснювала 2015-2016 рр.
? Провели тренінг з ручного виробництва брикетів з біомаси для 18 сімей у м. Золоте Попаснянського району. Мешканці прифронтового міста отримають обладнання для виробництва екологічно чистого палива для обігріву своїх будинків у зимовий період.

Продовольча безпека/життєзабезпечення
? Зареєстрували 2000 сімей, які проживають уздовж лінії розмежування в Попаснянському та Станично-Луганському районах, для підтримки присадибного господарства. Учасники проекту отримають грошову допомогу на закупівлю засобів сільськогосподарського виробництва.
? Провели 10 семінарів з бізнес-планування для 120 підприємців у Луганській області. Відібрані підприємці отримають гранти до 1000 доларів США і зможуть розвивати малий бізнес, що сприятиме поліпшенню економічного становища жителів регіону.
? Обрали 5 громадських організацій, які отримають підтримку для відкриття центрів з розвитку громад та організації тренінгів із самозабезпечення внутрішньо переміщених та малозабезпечених осіб. Центри з розвитку громад будуть створені в мм. Лисичанськ, Рубіжне, Старобільськ Луганської області, а також в мм.Слов’янськ і Бахмут Донецької області. У цих центрах NRC організує тренінги з розвитку навичок та вмінь (кондитерська справа, шиття, дизайн одягу, фото- і відеозйомка, перукарське мистецтво, манікюр) для уразливих категорій населення.
? Відібрали та зареєстрували для видачі грошової та натуральної допомоги 250 найуразливіших та людей з особливими потребами в мм. Лисичанськ, Рубіжне та Старобільск.
? Визначили 29 професійно-технічних тренінгів в освітніх установах мм. Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Рубіжне та Новоайдар. У рамках проекту «Продовольство в обмін на навчання», внутрішньо переміщені особи та люди з приймаючих громад пройдуть 3-и та 6-місячні тренінги. Крім того, учасники проекту будуть отримувати фінансову допомогу протягом 6 місяців на придбання основних продуктів харчування для своїх сімей.
? Розпочали проект «Продовольство в обмін на активи», у рамках якого буде проводитися ремонт системи водопостачання, відновлення ресурсів і об’єктів інфраструктури, що належать громаді, ремонт теплиць і відновлення рибальських ставків у Попаснянському, Новоайдарському та Станично-Луганському районах. Проект передбачає залучення місцевого населення до робіт щодо створення ресурсів і об’єктів інфраструктури, необхідних для стабільного життєзабезпечення.
? Доставили курей та місячний запас корму для птиці для 200 сімей Попаснянського району. Кожна родина отримала 40 курей яйценосної породи.
Поставить ссылку в соцсети
Рекомендовать этот материал

комментарии

Чтобы поместить сообщение или комментарий вам нужно войти под своим логином  »»