Сегодня в Северодонецке
(газета "Третий сектор", on-line — приложение)
» Власть и политика
версия для печати

Фактчекінг заяв Ігоря Мосійчука: більшість заяв не відповідають дійсності

Народний депутат «Радикальної партії Олега Ляшка» Ігор Мосійчук оперує здебільшого неправдивими фактами у своїх публічних виступах.
Такий висновок зробили експерти проекту «Дослівно», проаналізувавши останній виступ політика 5 та 18 квітня на телеканалі «112-Україна» під час програми «Вечірній прайм» та 4 квітня на телеканалі «4 канал» під час програми «44 хвилини».
Для аналізу експерти відібрали кілька фактів, якими оперував Ігор Мосійчук. З п’яти проаналізованих заяв три були неправдивими, одна виявилась перебільшенням і лише одна - правдою.
«Наші експерти зафіксували низку неправдивих заяв під час виступу Ігоря Мосійчука на одному з телевізійних каналів. Це свідчить або про необізнаність політика у темах, або про свідоме бажання депутата ввести в оману глядачів» - зауважив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.
У рамках проекту «Дослівно» проходить фактчекінг заяв провідних політиків. Раніше було проаналізовано заяви Володимира Гройсмана, , Міхеіла Саакашвілі, Олега Ляшка, Надії Савченко, Семена Семенченка, Арсенія Яценюка, Ігоря Гриніва, Сергія Капліна, Андрія Садового, Анатолія Гриценка та Артура Герасимова.

1. Немає плану звільнення окупованих територій.
05.04.2018, телеканал «112 Україна», програма «Вечірній прайм»
Неправда.
У Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій озвучили свій план. Він передбачає введення миротворчої місії, взяття під контроль кордони з Росією та поступовий перехід місцевих адміністрацій під контроль українського уряду.

2. У нас мільйони українців виїхали (на заробітки), 18.04.2018, телеканал «112 Україна», програма «Вечірній прайм»
Правда.
Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко повідомив, що від 3 до 6 мільйонів українців тимчасово або регулярно працюють за кордоном.

3. Я особисто голосував проти (медичної реформи), 06.04.2018, «4 канал», програма «44 хвилини»
Неправда.
19 жовтня під час голосування за медичну реформу Ігор Мосійчук натиснув кнопку «Утримався», а не «Проти».

4. Від 80 до 90% населення України підтримують надання автокефалії УПЦ, 18.04.2018, телеканал «112 Україна», програма «Вечірній прайм»
Неправда.
Згідно з опитуванням соціологічної групи «Рейтинг», яка провела дослідження у 2017 році, 37% опитаних громадян підтримують створення Єдиної Помісної церкви в України.

5. "Що ми чуємо зараз? Нові вимоги МВФ – в тому щоб створити Антикорупційний суд", 18.04.2018
телеканал «112 Україна», програма «Вечірній прайм»
Перебільшення.
Насправді створення Антикорупційного суду не є новою вимогою. У меморандумі України та МВФ, який було укладено на початку 2017 року, вже йшлося про ухвалення законодавства з метою створення Антикорупційного суду.

Проект «Дослівно» аналізує як політичні сили, окремі політики виконують свої обіцянки. Експерти Комітету виборців перевіряють і досліджують публічні вислови політиків, законотворчі ініціативи, виборчі програми.

Прес-служба ВГО «КВУ»
Поставить ссылку в соцсети
Рекомендовать этот материал

комментарии

Чтобы поместить сообщение или комментарий вам нужно войти под своим логином  »»