Сегодня в Северодонецке

http://svsever.lg.ua/index.php?id=1525959516


Фактчекінг заяв Оксани Сироїд: лише 1 з 5 заяв виявилась правдою

Народний депутат Оксана Сироїд оперує здебільшого маніпулятивними заявами у своїх публічних виступах.
Такий висновок зробили експерти проекту «Дослівно», проаналізувавши останні два виступ політика 17 квітня на «Радіо НВ» та 6 травня на телеканалі «112-Україна».
Для аналізу експерти відібрали декілька фактів, якими оперувала Оксана Сироїд. З п’яти проаналізованих заяв дві були маніпулятивними, дві виявились перебільшенням і ще одна виявилась правдою.
«Велика кількість заяв заступниці голови Верховної Ради стосувалися військової та оборонної тематики, в який Оксана Сироїд не є експертом, тому більшість заяв мали неточності» - зауважив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.
У рамках проекту «Дослівно» проходить фактчекінг заяв провідних політиків. Раніше було проаналізовано заяви Володимира Гройсмана, , Міхеіла Саакашвілі, Олега Ляшка, Надії Савченко, Семена Семенченка, Арсенія Яценюка, Ігоря Гриніва, Сергія Капліна, Андрія Садового, Анатолія Гриценка та Артура Герасимова.

1. Оборонний бюджет - це людські кошти. Ми віддаємо їх на закупівлю нових танків. А що ми в результаті отримаємо? Окремо купили гусениці, окремо купили башти та склеїли до купи. 06.05.2018
телеканал «112-Україна»
Маніпуляція
Українські оборонні підприємства дійсно проводять модернізацію військової техніки. Після глибокої модернізації техніка відповідає стандартам НАТО. Також до кінця 2018 року ЗСУ отримають сучасні танки «Оплот».

2. Давайте пригадаємо вибухи у Балаклії. Вони двічі відбувались. 06.05.2018 телеканал «112-Україна»
Правда
Перша пожежа з вибухами на складі боєприпасів у Балаклії сталася у березні 2017 року. Друга – у травні 2018 року.

3. Ми не можемо купити у США два катери, які стоять у Балтіморі уже майже рік. 06.05.2018 телеканал «112-Україна»
Перебільшення
За попередніми умовами передбачена безкоштовна передача техніки. За держкошти проведуть підготовку, дообладнання та транспортування до України.

4. Де наша політика стосовно Росії? Росія нам хто? Ми маємо кілька сотень угод з РФ. 17.04.2018
Радіо НВ, програма "Апокриф"
Маніпуляція
Росія визнана на законодавчому рівні країною-агресором. Крім того, в Україні триває процес розриву угод із РФ на різних рівнях.

5. У нас немає нормальної оборонної промисловості. 17.04.2018 Радіо НВ, програма "Апокриф" Перебільшення
За останні 3,5 роки оборонні підприємства України передали армії більше 18 тисяч одиниць озброєння й військової техніки.


Проект «Дослівно» аналізує як політичні сили, окремі політики виконують свої обіцянки. Експерти Комітету виборців перевіряють і досліджують публічні вислови політиків, законотворчі ініціативи, виборчі програми.
Прес-служба ВГО «КВУ»

комментарии