Сегодня в Северодонецке
(газета "Третий сектор", on-line — приложение)
» Власть и политика
версия для печати

21 ноября сессия Северодонецкого городского совета прекратит полномочия исполкома, заместителей городского головы и секретаря горсовета – за срыв отопительного сезона и остановку троллейбусов

На брифинге, который состоялся 16 ноября, спикер фракции  партии «Оппозиционный блок» Андрей Гавриленко проинформировал журналистов, что 53-я сессия городского совета состоится 21 ноября в 16 часов в зале заседаний городского совета. По итогам рассмотрения вопросов повестки дня депутаты намерены прекратить полномочия исполнительного комитета, заместителей городского головы и секретаря  городского совета. Приводим информацию по этому поводу, которая была распространена в розданном на брифинге пресс-релизе:

Відповідно до частини сьомої статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі – Закону) Сесія сільської, селищної, міської, районної у місті ради повинна бути також скликана за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу відповідної ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради.

Відповідно до статті 2.4 регламенту Сєвєродонецької міської ради, затвердженного 21 липня 2016 року рішенням Сєвєродонецької міської ради №579 (далі – Регламенту), сесія міської ради може бути також скликана за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу відповідної ради, виконавчого комітету міської ради. 30 жовтня 12 депутатів Сєвєродонецької міської ради подали міському голові пропозиції про скликання позачергової сесії міської ради.

30 жовтня 2018 року група депутатів, яка долічує третину складу міської ради, внесла міському голові пропозицію про проведення позачергової сесії міської ради для розгляду питань

  1. Про звернення депутатів Сєвєродонецької міської ради VII  скликання до Президента України щодо негайного скасування постанови Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ для населення.
  2. Про надзвичайну ситуацію, що склалася у зв’язку з початком опалювального сезону на ДП «Сєвєродонецька ТЕЦ».

Проте у двотижневий строк сесія скликана не була.

Відповідно до частини дев’ятої статті 46 Закону У разі якщо посадові особи, зазначені у частинах четвертій та шостій цієї статті, у двотижневий строк не скликають сесію на вимогу суб’єктів, зазначених у частині сьомій цієї статті, або у разі якщо такі посади є вакантними сесія може бути скликана депутатами відповідної ради, які становлять не менш як одну третину складу ради, або постійною комісією ради.

Відповідно до статті 2.6. Регламенту У разі якщо міський голова, секретар ради не скликають сесію у двотижневий строк за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу відповідної ради, виконавчого комітету міської ради або у разі якщо такі посади є вакантними, сесія може бути скликана депутатами відповідної ради, які становлять не менш як одну третину складу ради, або постійною комісією ради.

Тож 14 листопада було подана до міської ради та оприлюднене повідомлення, підписане 12 депутатами, про скликання 53-ї позачергової сесії міської ради 21 листопада о 16 годині у залі засідань Сєвєродонецької міської ради.

Відповідно до частини п’ятнадцятої статті 46 Закону Порядок проведення першої сесії ради, порядок обрання голови та заступника (заступників) голови районної у місті, районної, обласної ради, секретаря сільської, селищної, міської ради, скликання чергової та позачергової сесії ради, призначення пленарних засідань ради, підготовки і розгляду питань на пленарних засіданнях, прийняття рішень ради про затвердження порядку денного сесії та з інших процедурних питань, а також порядок роботи сесії визначаються регламентом ради.

Відповідно до статті 2.8. Регламенту Сесію міської ради відкриває і веде міський голова, а у випадках, передбачених  ст. 2.3 - секретар ради. У випадку, передбачених ст. 2.6, сесію відкриває за дорученням групи депутатів, з ініціативи якої скликана сесія, один з депутатів, що входить до її складу, а веде за рішенням ради - один з депутатів цієї ради.

Ініціативна группа, яка скликає сесію, доручила відкрити сесію депутату С.П.Куниці.

Депутат, який буде головувати на сесії, буде визначений голосуванням на сесії.

 

Секретар міської ради Ельвина Юріївна Маринич, призначаючи друге пленарне засідання  п’ятдесят другої (позачергової) сесії міської ради в супереч нормам Регламенту, водночас допустила порушення Закону, згідно якого вона була зобов’язана скликати сесію міської ради не пізніше 13 листопада за пропозицією третини депутатів від складу ради.

Крім того, слід зауважити на небезпечну ситуацію, що склалася в управлінні міста Сєвєродонецьк, де систематично ігноруються рішення, прийняті міською радою. Так, міська рада прийняла рішення №2964 про укладання угоди оренди Льодового палацу спорту, замість цього виконавчі органи звільняють персонал Льодового палацу. Міська рада прийняла рішення №2973 про звільнення директора Сєвєродонецького тролейбусного управління Дегтяренко, проте це рішення було проігноровано. Відповідно до пункту п’ятого частини третьої статті 50 Закону саме секретар міської ради організовує контроль за виконанням рішень міської ради, проте замість цього Маринич сама приймає активну участь у блокуванні виконання рішень міської ради. Так, вона свідомо не призначила своєчасно проведення другого пленарного засідання п’ятдесят другої сесії міської ради, через що виконання програми в 2018 році було зірвано.

Такі дії є несумісними з перебуванням Е.Ю.Маринич на посаді секретаря міської ради і фракція, відповідно до пункту четвертого статті 26, частини п’ятої статті 50 Закону вносить на сесію, які відбудеться 21 листопада, питання про дострокове припинення повноважень секретаря міської ради Маринич Ельвіни Юріївни.

Поставить ссылку в соцсети
Рекомендовать этот материал

комментарии

Чтобы поместить сообщение или комментарий вам нужно войти под своим логином  »»