Сегодня в Северодонецке
(газета "Третий сектор", on-line — приложение)
» Выборы
версия для печати

Відео: «фальсифікації» чи ігнорування Закону в ОВК ТВО-106

 

Це відео із Сєвєродонецька поширилося Україною як приклад фальсифікацій, які начебто відбувалися в ТВО-106. Але варто уважно розібратися, що відбувається на цьому відео насправді. ДВК привезла до ОВК виборчу документацію, складену в одну коробку. Яка була опечатана членами ДВК і до неї був доданий опис.

ОВК відмовила ДВК у прийнятті документів, оскільки вважає, що документи з загальнонаціонального округу та документи з мажоритарного округу мають бути запечатані в окремих коробках. Членів ДВК виставили з ОВК разом з документами, які вони привезли.

Члени ДВК не придумали нічого кращого, ніж спробувати розкласти пакунки з бюлетенями, контрольними талонами тощо по двох різних коробках  прямо у дворі будівлі, де розташована ОВК. Де їх за цією справою і побачили спостерігачі.

Не оправдуючі дії членів ДВК, не можна не зазначити ігнорування Закону з боку саме членів ОВК. В законі немає ніяких коробок – однієї чи двох. Тим більше – запечатаних. В законі є тільки пакети, в які має бути запечатана виборча документація, і члени ОВК мають перевірити комплектність і цілісність цих пакетів. В двох коробках вони доставлені чи в одному – з точки зору немає жодного значення. Запечатані коробки з описом документів – це протизаконні фантазії «супердосвідчених» сєверодонецьких  членів виборчих комісій.

І, звичайно, недопустимо повертати пакети з документами з ОВК до ДВК – в будь якому випадку вони мають залишатися на дільниці. Чи як прийняті документи, чи дочікуватися, коли буде доставлений протокол з відміткою «уточнений»,  чи дочікуватися повторного підрахунку.

Як бачимо, ніяких фальсифікацій у цьому епізоді немає. А є звичка певних осіб працювати не за українським виборчим законом, а за «досвідом», який вже багато років є незаконним.

Поставить ссылку в соцсети
Рекомендовать этот материал

комментарии

Чтобы поместить сообщение или комментарий вам нужно войти под своим логином  »»