Сегодня в Северодонецке
(газета "Третий сектор", on-line — приложение)
» Власть и политика
версия для печати

Відкрите звернення до Президента України у зв’язку з його зустріччю з Варфоломієм

До сфери суттєвих національних інтересів України відноситься взаємодія зі співвітчизниками-мігрантами, які проживають в інших країнах, але підтримують зв’язки з батьківщиною безпосередньо та/або через недержавні організації, побудовані за національною ознакою. Найчисельнішими серед таких об’єднань є релігійні, наразі це закордоні парафії українських православних церков.

На жаль, за участю попереднього Президента Україні відбулася де-юре передача закордонних парафій колишньої УПЦ КП під управління константинопольського патріархату. Що не тільки викликало супротив українських православних, що мешкають за кордоном (наприклад, німецького деканату УПЦ КП) , але є фактичною зрадою національних інтересів України. Зрозуміло, що пан Порошенко робив це заради власних політичних інтересів, а деякі представники старої політичної еліти, які його підтримували - за принципом: нехай Україні буде шкода, аби ще більшої шкоди зазнала Росія. Але час «збирати каміння».

Закликаємо пана Президента Зеленського, при формуванні нової міжнародної політики України, включити до обов’язків дипломатичних установ всіляку підтримку українських православних парафій за кордоном саме як належних до української православної церкви, а не до константинопольського патріархату. Це зовсім не означає відмови від томосу – лише ігнорування одного його пункту. Який внесено Варфоломієм до томосу самочинно, без погодження з української стороною, з ігноруванням національних інтересів нашої країни.

 

ГО «Інститут «Європейська слобода»

Поставить ссылку в соцсети
Рекомендовать этот материал

комментарии

Чтобы поместить сообщение или комментарий вам нужно войти под своим логином  »»