Сегодня в Северодонецке
(газета "Третий сектор", on-line — приложение)
версия для печати

79-ї сесії Сєвєродонецької міської ради сьогодні не буде

03 березня до секретаря Сєвєродонецької міської ради Вячеслава Ткачука надійшла заява про скликання позачергової сесії міської ради з пропозицією розглянути питання про обрання секретаря міської ради та про звіт щодо виконання міського бюджету м.Сєвєродонецька за 2019 рік. У зв’язку з цією заявою пояснюємо:

Відповідно до частини сьомої статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сесія сільської, селищної, міської, районної у місті ради повинна бути також скликана за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу відповідної ради.

Відповідно до частини третьої статті 45 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Загальний склад ради визначається відповідно до закону про вибори.

Відповідно до статті 16 Закону України «Про місцеві вибори» загальний склад міської ради з чисельністю виборців від 50 до 100 тисяч складає 36 осіб.

Тож сесія Сєвєродонецької міської ради може бути скликана за пропозицією 12 депутатів.

Відповідно до частини третьої статті 45 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» У разі якщо посадові особи, зазначені у частинах четвертій та шостій цієї статті, у двотижневий строк не скликають сесію на вимогу суб’єктів, зазначених у частині сьомій цієї статті, або у разі якщо такі посади є вакантними сесія може бути скликана депутатами відповідної ради, які становлять не менш як одну третину складу ради, або постійною комісією ради.

Тож 17 березня є останнім днем, коли секретар міської ради мав би скликати сесію за пропозицією не менше як 12 депутатів Сєвєродонецької міської ради.

Проти заява, яка надійшла до секретаря Сєвєродонецької міської ради Вячеслава Ткачука, містила підписи лише 10 депутатів, а не 13. Оскільки її підписали також особи, які депутатами на цей час не є – Мостова, Толмачев та Ноженко.

Дійсно, є рішення Сєвєродонецької міської виборчої комісії про реєстрацію цих осіб депутатами, проте відповідно до частини першої статті 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів.

Тож ці особи не мала права підписувати заяву з пропозицією про скликання сесії, оскільки вони не є депутатами.

Через такі обставини у секретаря Сєвєродонецької міської ради відсутній обов’язок скликати сьогодні сесію, і це не буде зроблено.

Що стосується зборів, які відбулися у неділю, 15 березня, то в них приймали участь лише 10 депутатів Сєвєродонецької міської ради. А відповідно до частини дванадцятої статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сесія повноважна за умови участі у ній більше половини депутатів від загального складу ради. Тобто не менше 19 депутатів. Тож ніякої сесії 15 березня не було

Поставить ссылку в соцсети
Рекомендовать этот материал

комментарии

Чтобы поместить сообщение или комментарий вам нужно войти под своим логином  »»