Сегодня в Северодонецке
(газета "Третий сектор", on-line — приложение)
версия для печати

Громадськість пропонує іншу модель розділення області на райони, ніж це зробив Сергій Гайдай

Громадська організація «Інститут «Європейська слобода»  направила листи в Мінрегіон та в комітет по місцевому самоврядуванню Верховної Ради, в якому розкритикувала модель адміністративно-територіального устрою Луганськї області на субрегіональному рівні (на рівні районів), подану облдержадміністрацією. Текст звернення:

 

Шановні добродії!

Наша громадська організація критично ставиться до моделі субрегіонального поділу підконтрольної частини Луганської області, яка була направлена до Міністерства за результатами засідання робочої групи при Луганській обласній державній адміністрації, що відбулася 14.04.2020 року. Вважаємо, що ця модель мотивована не здоровим глуздом чи врахуванням реальних потреб регіону з точки зору його майбутнього розвитку, а виключно егоїзмом місцевих еліт та їх лобістів в ЛОДА. Так, під час обговорень озвучувалась досить дивна сентенція одного з членів робочої групи, що жителі Станично-Луганського району ніколи не погодяться та те, щоб центром їхнього району був Біловодськ.

У пропозиціях, підписаних паном Сергієм Гайдаєм, нехтується двома основними показниками, які закладені в концепцію реформи адміністративно-територіальної побудови країни на субрегіональному рівні – кількістю населення нових районі не менше 150 тис. та доступністю районних центрів у 60 км. До того ж, у представленій ЛОДА в Міністерство моделі надані явно некоректні показники щодо чисельності населення майбутніх районів, оскільки до постійного населення запропонованих утворень субрегіонального рівня добавлена ще кількість зареєстрованих тут ВПО. Абсолютна більшість з яких в дійсності постійно проживають на тимчасово непідконтрольних територіях і не мають ніяких планів на зміну місця свого проживання. А зареєструвалися вони як ВПО у населених пунктах підконтрольної частини області виключно заради отримання пенсій та соціальних виплат.

Наводимо чисельність населення районів у поданій ЛОДА пропозиції, та реальну чисельність жителів цих територій, якщо не враховувати ВПО, а також доступність запропонованих районних центрів

 

Район

За пропозицією ЛОДА

Без врахування  ВПО

Віддаленість райцентру від найудаленішого села

Сєвєродонецький

501589

399959

69

Старобільський

246271

123460

120

Сватівський

104681

81981

117

Щастинський

113646

80277

80

 

Тож, у поданій ЛОДА пропозиції три з чотирьох запропонованих районів не відповідають нормі населення субрегіонального рівня (яка має бути не менше 150 тис). Не дотримана у цій моделі і вимога щодо доступності, для двох районів згідно моделі,  запропонованій ЛОДА, максимальна відстань від райцентру дорівнює 120 та 117 км.

При таких параметрах державне управління на субрегіональному рівні не буде ефективним, баланс між місцевим самоуправлінням та державним регулюванням буде порушено.

Пропонуємо розглянути варіант реформування адміністративно-територіального поділу Луганської області (підконтрольна частина) на субрегіональному рівні, підготовлений нашою громадською організацією. За нашим варіантом створюються три райони, а не чотири, як пропонує ЛОДА. Це райони з центрами у Сєвєродонецьку, Білокуракіно та Біловодську.

Останні два селища на сьогодні є районними центрами і мають достатньо розвинену інфраструктуру, яка дозволяє розмістити там районі державні органи управляння. Їхньою перевагою є те, що селища будуть розташовані майже у центрі своїх районів, і пов’язані асфальтованими дорогами з усіма ОТГ, які увійдуть до їх складу. Тож районні органи державної влади будуть цілком доступними для населення.

Склад таких районів (за існуючими адміністративним одиницями), з чисельністю постійного населення на 01.02.2020 року, та віддаленістю найвіддаленішої ОТГ по дорозі з твердим покриттям:

 

Район

Склад

Постійне населення на 01.02.2020

Максимальна

віддаленість від райцентру до центру ОТГ

Сєвєродонецький

Міста Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Рубіжне, Попаснянський, Кремінський

391011

55

(Попасне)

Білокуракинський

Райони Троїцький, Сватівський, Білокуракинський, Старобільський, Новопсковський

145846

79

(Троїцьке)

Біловодський

Райони Марківський, Біловодський, Міловський, Станично-Луганський, Новоайдарський

138706

69

(Щастя)

 

Така конфігурація субрегіонального поділу Луганської області, з більш компактними та більш спроможними районами, в більшій мірі сприяла б подальшому розвитку Луганщини, ніж запропонована ЛОДА.

Що ж стосується майбутнього міста Старобільська, яке є історичною та культурною столицею Луганської області та де-факто логістичним центром краю, то місто не буде обмежено в розвитку, він лишиться одним з найбільших в області ОТГ. Відсутність статусу районного центру жодним чином не обмежує можливості розвитку територіальної громади.

Тож пропонуємо розглянути нашу пропозицію як альтернативу запропонованого Луганською обласною державною адміністрацією, бо наша краще відповідає потребам подальшого розвитку Луганщини.

 

 

Заступник голови правління ГО   «Інститут «Європейська слобода»      Ірина Чорнобай

 

Поставить ссылку в соцсети
Рекомендовать этот материал

комментарии

Чтобы поместить сообщение или комментарий вам нужно войти под своим логином  »»