Сегодня в Северодонецке
(газета "Третий сектор", on-line — приложение)
Права человека
версия для печати

Общественная организация требует отстранить от должности Сергея Гайдая – за грубое нарушение прав человека

Общественная организация «Институт «Европейская слобода» обратилась к Президенту Украины Владимиру Зеленскому с предложением начать дисциплинарное производство в отношении руководителя ЛОВГА Сергея Гайдая. В связи с фактом грубого нарушения права на свободу передвижения. 29 августа на 4 часа было перекрыто передвижение транспорта и пешеходов по Пролетарскому мосту, для того, чтобы чиновники могли возложить цветы к памятнику. В организации надеются, что их обращение поддержат народные депутаты от Луганской области, которым направлена копия обращения. Его текст:

Шановний пане Президенте!

Звертаємось до Вас як до гаранта прав і свобод людини (стаття 102 Конституції України), в порядку, визначеному статтею 40 Конституції України з приводу брутального порушення права на свободу пересування Вами призначеними керівниками військово-цивільних адміністрацій Луганської області.

Право на свободу пересування закріплене у ст. 33 Конституції України, ст. 13 Загальної декларації прав людини, ст. 2 Протоколу N 4 Конвенції про захист прав і основних свобод людини, ст. 12 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права.

Право на свободу пересування означає можливість фізичної особи вільно пересуватись по території України у будь-якому напрямку, у будь-який спосіб, у будь-який час, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Право на вільне пересування по території України може бути обмежене, в наступних випадках:

а) у прикордонній смузі;

б) на територіях військових об’єктів;

в) у зонах, які згідно із законом належать до зон з обмеженим доступом;

г) на приватних земельних ділянках;

д) на територіях, щодо яких введено воєнний або надзвичайний стан;

е) на окремих територіях і в населених пунктах, де у разі небезпеки поширення інфекційних захворювань і отруєнь людей введені особливі умови і режим проживання населення та господарської діяльності.

Жодної з цих підстав не було, коли у Луганській області 29 серпня з 07.00 до 11.00 було перекрито рух транспорту у напрямку Лисичанськ — Сєвєродонецьк по вул. Першотравнева через Пролетарський міст. Інформація про намір здійснити таке перекриття була оприлюднена на офіційному сайті Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації, але потім, після здійсненого перекриття, була видалена з сайту.

Міст, через який було перекрите рух, відноситься до автодороги Р-66, по якій здійснюється значна частина вантажних перевезень в межах Луганської області, він є єдиним у межах Луганської області мостом, через який дозволені вантажні перевезення через річку Сіверський Донець. Тож перекриття через нього транспортного руху на тривалий час нанесло значну шкоду суб’єктам господарювання.

Але найбільш брутальним порушенням є те, що водночас поліція перекрила можливість переходити через міст й пішоходам. А цей міст дає можливість дістатися до міста Лисичанськ жителям селища Синецькій – ці два населені пункти знаходяться на протилежних берегах Сіверського Дінця.

Причина, через яку було здійснене брутальне порушення права на свободу пересування – керівництво Луганської обласної та Сєвєродонецької та Лисичанської міських військово-цивільних адміністрації покладало квіти до пам’ятника на місці загибелі у серпні 2014 року нацгвардійців. Цей пам’ятник розташований саме біля Пролетарського місту.

Починаючи з 2015 року покладання квітів до цього пам’ятника відбувалося щорічно, проте ніколи ще при цьому не обмежували рух транспорту на 4 години, і не забороняли проходити біля місця покладання квітів пересічним жителям Лисичанська та Сєвєродонецька (селище Синецький відноситься до Сєвєродонецької міської ради). Місцеві жителі заважають покладати квіти лише сьогоднішнім керманичам ВЦА.

За нашим переконанням, перекриття на 4 години руху транспорту через Пролетарський міст, та заборона переходити його за своїми справами місцевим жителям – є обмежувальними заходами, не співрозмірними з метою, заради якої були застосовані. Тобто для зручностей чиновникам під час покладання квітів до пам’ятника. Такі дії чиновників мають розцінюватись як порушення присяги державного службовця, згідно якої вони повинні поважати та охороняти права, свободи і законні інтереси людини і громадянина (частина перша статті 36 Закону України «Про державну службу»).

Тож, відповідно до частини першої статті 68 та статті 70 Закону України «Про державну службу», пропонуємо Вам, як суб’єкту призначення голови обласної військово-цивільної адміністрації:

- видати розпорядження про порушення дисциплінарного провадження у відношенні керівника Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Сергія Володимировича Гайдая;

- відсторонити керівника Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Сергія Володимировича Гайдая від виконання посадових обов’язків на час дисциплінарного провадження;

- дати доручення виконуючому обов’язки керівника Луганської обласної військово-цивільної адміністрації відкрити дисциплінарні провадження у відношенні керівника Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації Олександра Сергійовича Заїки та керівника Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Олександра Сергійовича Стрюка.

Поставить ссылку в соцсети
Рекомендовать этот материал

комментарии

Чтобы поместить сообщение или комментарий вам нужно войти под своим логином  »»