Сегодня в Северодонецке
(газета "Третий сектор", on-line — приложение)
версия для печати

Вторинна медична допомога в Україні безоплатна, контакт-центр НСЗУ 16-77

Більш ніж на 1 млрд.грн. уклали контрактів з Національною службою здоров’я України 39 медичних закладів Луганської області, 600 млн.грн фінансування вже отримано. По це йшлося 24 вересня на онлайн прес-конференції Східного департаменту Національної служби здоров’я України для ЗМІ: «Робота Програми медичних гарантій у Східному регіоні: що змінилось за 5 місяців для лікарів та пацієнтів в Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській та Кіровоградській областях». 

Були озвучені певні проблеми з виконанням цієї програми. Так, інколи місцеві змінюють маршрути надання допомоги, порушують принцип екстериторіальності. За яким пацієнт має право звернутися до будь якої лікарні, і має право на вибір лікуючого лікаря. Медичний заклад, що фінансується НСЗУ, не може відмовити у наданні допомоги на тій підставі, що хворий прописаний в іншому населеному пункті тощо. Проте для отримання вторинної медичної допомоги за Програмою медичних гарантій пацієнт має отримати електронне направлення. Які видають лікарі центрів первинної  медичної допомоги (сімейні лікарі).

Програма медичних гарантій передбачає універсальне покриття медичними послугами. Ця вимога Міжнародної організації охорони здоров’я передбачає, що кожен громадянин має рівні права у доступі до медичних послуг. Тож НСЗУ не надає переваг для отримання медичних послуг будь-яким пільговим категоріям (ветеранам, інвалідам тощо).

 Послуги, які надають лікарні за рахунок НСЗУ, для пацієнта є безкоштовними: контракт передбачає оплату за кожного пацієнта вартості перебування у лікувальному закладі (харчування тощо), заробітну плату медперсоналу, вартість ліків для лікування відповідно до затверджених Міністерством охорони здоров’я протоколів лікування.

У випадку, якщо виникають непорозуміння щодо відмови у прийомі хворого до лікарні або щодо плати за лікування, директор  Східного департаменту Національної служби здоров’я України Наталія Будяк радила звертатися в контакт-центр НСЗУ за коротким номером телефону 16-77. В «СвС» перевірили – цей номер телефону дійсно є актуальним.

Журналістів «СвС» найбільше цікавило, які медичні заклади Луганської області, які мають «відкладені контракти», можуть залишитися без фінансування НСЗУ після 30 вересня. Коли строк дії таких контрактів закінчіться.

Наталія Будяк сказала, що таке навряд чи трапиться. НСЗУ є національним страховиком, який укладає договори із закладами охорони здоров’я та закуповує у них послуги з медичного обслуговування населення. НСЗУ контролює дотримання умов договорів та робить прямі виплати закладам за надані послуги. Після укладання контракту з НСЗУ місцева лікарня фінансується вже не з місцевого бюджету, а НСЗУ. Проте у НСЗУ є вимоги щодо спроможності медичної установи надавати кваліфіковану медичну допомогу. Це й наявність лікарів певної спеціальності та кваліфікації, й наявність спеціального обладнання. З лікарнями, у яких таких ресурсів не було у наявності, укладалися відкладені контракти. Згідно з якими ці установи мали виправити певні невідповідності до 30 вересня 2020 року.

Усього в Луганській області відкладені контракти мали 13 з 39 медичних закладів. Частина з яких вже повідомила НСЗУ про усунення зауважень, а частина вирішує проблеми. В якості приклада останніх були названі Міловська та Попаснянська районі лікарні. Але найбільше турбує керівництво НСЗУ сьогодні Луганський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

Поставить ссылку в соцсети
Рекомендовать этот материал

комментарии

Чтобы поместить сообщение или комментарий вам нужно войти под своим логином  »»