Сегодня в Северодонецке
(газета "Третий сектор", on-line — приложение)
версия для печати

Заява Луганського відділення ВГО КВУ про брутальне порушення принципу чесних виборів на Луганщині

Політична партія «Слуга народу» виготовила агітаційний передвиборний відеоролик, з активною участю голови Луганської обласної державної адміністрації Юрій Гайдай, в якому останній пов’язує дійсні та вигадані досягнення ЛОДА з цією політичною силою і агітує голосувати за неї (Відео дивись https://www.facebook.com/watch/?v=765124990941201). Агітацію Сергій Гайдай здійснює саме як керівник регіонального органу державної влади, це зазначено титрами у відеоролику.

В ЛОВ ВГО КВУ зауважують, що жоден керівник Луганської області за всю історію незалежної України ще не припускався настільки брутального порушення принципів чесних виборів.

Відповідно до пункту другого частини першої статті 57 Виборчого кодексу України: «Участь у передвиборній агітації забороняється органам виконавчої влади, органам влади Автономної Республіки Крим та органам місцевого самоврядування, правоохоронним органам і судам, їх посадовим і службовим особам у робочий час (крім випадків, якщо така особа є кандидатом на відповідних виборах)». Сергій Гайдай не є кандидатом на цих виборах, і його робочий час є ненормованим, тобто у цьому випадку мова йде про безпосереднє порушення норми виборчого законодавства.

Порушується цими діями голови ЛОГА й антикорупційне законодавства, відповідно до статті 40 Закону України «Про запобігання корупції»:» 1. Особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані при виконанні своїх службових повноважень дотримуватися політичної нейтральності, уникати демонстрації у будь-якому вигляді власних політичних переконань або поглядів, не використовувати службові повноваження в інтересах політичних партій чи їх осередків або окремих політиків. 2. Положення частини першої цієї статті не поширюється на виборних осіб, помічників-консультантів народних депутатів України, працівників секретаріатів Голови Верховної Ради України, Першого заступника Голови Верховної Ради України та заступника Голови Верховної Ради України, працівників секретаріатів депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України та осіб, які обіймають політичні посади».

Дії держслужбовця Сергія Гайдая суперечать пункту восьмому частини першої статті 4 Закону України «Про державну службу», згідно якого державна служба здійснюється з дотриманням принципу політичної неупередженості - недопущення впливу політичних поглядів на дії та рішення державного службовця, а також утримання від демонстрації свого ставлення до політичних партій, демонстрації власних політичних поглядів під час виконання посадових обов’язків.

В ЛОВ ВГО КВУ звертають увагу місії спостереження БДІПЧ-ОБСЄ, що через такі дії керівника регіонального органу державної влади виникають сумніви, що місцеві вибори 2020 року на Луганщині є чесними та справедливими.

В ЛОВ ВГО КВУ звертають увагу інших суб’єктів виборів на можливість оскарження в Луганському окружному адміністративному суді незаконної участі голови Луганської обласної державної адміністрації в політичній агітації на користь однієї з політичних сил.

Поставить ссылку в соцсети
Рекомендовать этот материал

комментарии

Чтобы поместить сообщение или комментарий вам нужно войти под своим логином  »»