Сегодня в Северодонецке
(газета "Третий сектор", on-line — приложение)
версия для печати

Подано еще одно заявление о привлечении руководителя военно-гражданской администрации Северодонецка к административной ответственности

Некоторые «начальники» ведут себя по принципу «Я начальник, ты дурак». Похоже, что из числа таких людей и нынешний руководитель военно-гражданской администрации Северодонецка, полковник СБУ Александр Стрюк. А возможно, это принцип всей «конторы»? Только это Северодонецк, господа. И здесь так вести себя Вам не позволят.

Некоторое время назад мы сообщали, что обратились в соответствующий орган с заявлением о привлечении к административной ответственности по статье 212-3 КоАП Украины Александра Стрюка – в связи с его отказом предоставить информацию о расходах бюджетных средств на реконструкцию пойменного моста. В настоящее время по этому заявлению производится проверка, а мы «стимулируем» своими заявлениями процесс проверки, что бы не слишком затягивалась.

Тем временем Александр Стрюк отказал в предоставлении информации и по следующему запросу. В котором ГО «Институт «Европейская слобода» просила предоставить перечень оборудования, которое было приобретено для нужд ВГА за деньги городского бюджета на сумму более 5 млн.грн. Текст письма с отказом точно такой же, каким он был в первом случае, мы не будем его размещать. А текст обращения (на языке оригинала) приводим дословно:

23 грудня 2020 року ми звернулися із запитом публічної інформації до керівника військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк Олександра Сергійовича Стрюка (копія запита додається). Запит було подано електронною поштою 23 грудня 2020 року о 15:43, повідомлення поштового сервісу gmail про затримку в отримані листа на надходило.

Приводом для підготовки запиту було оприлюднене на офіційному сайті військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецька розпорядження керівника військово-цивільної адміністрації від 09 грудня 2020 року №1174 (роздруківка додається), другий пункт якого викладено у редакції: Збільшити видаткову частину спеціального фонду Військово-цивільної  адміністрації міста Сєвєродонецьк Луганської області на 5695715 грн. 48 коп., а саме: за КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар» на  суму 85413,78 грн. та за КЕКВ 3110 «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування» на суму 5610301,70 грн. Тож у розпорядженні мова йшла про використання бюджетних коштів на придбання обладнання та предметів довгострокового користування. Відповідно до частини п’ятої статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» не може бути обмежена інформація про кошториси розпорядників бюджетних коштів.

Крім того, запитувалася інформація, яка становить суспільний інтерес – про використання бюджетних коштів. А у ситуації, яка склалася навколо військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецька, суспільний інтерес є особливим. Оскільки тут кошти, які належать територіальній громаді міста Сєвєродонецьк, використовуються особою, яка не є представником чи представницьким органом територіальної громади, і яка використовує їх одноосібно, без дозволу чи контролю з боку депутатів, членів виконкому тощо. Громадська організація Просвітно-дослідний інститут «Європейська слобода» (далі ГО Інститут «Європейська слобода») створена у т.ч. з метою здійснення контролю за діяльністю органів влади, є засновником та видавцем друкованого органу масової інформації газети «Третій сектор» та адмініструє Інтернет-видання «Сегодня в Северодонецке». Тож запитувана інформація потрібна була для інформування суспільства щодо можливих зловживань з коштами територіальної громади з боку військово-цивільної адміністрації.

30 грудня 2020 року о 8:24 на електрону пошту ГО Інститут «Європейська слобода» було надіслано підписану керівником військово-цивільної адміністрації Олександром Сергійовичем Стрюком відповідь за №2140 (роздруківка додається), в якому міститься відмова у задоволені інформаційного запиту. Відмова складена з порушенням пунктів частини четвертої статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації», у тому числі пункту першого (не зазначено особу, відповідальну за розгляд запиту), пункту другого (не зазначено дату відмови), пункту четвертого (не зазначено порядок оскарження відмови). У порушення частини п’ятої статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» відмова у задоволені запиту публічної інформації надіслана електронною поштою (має надсилатися тільки у письмовій формі).

Як підставу відмови у наданні публічної інформації вказано, що такої публічної інформації у розпорядника немає. Крім того зазначено, що не можна надати публічну інформацію на електронну пошту, оскільки сканування означає виготовлення нової публічної інформації.

Вважаэмо незаконною і відповідно до частини першої статті 23 24 Закону України «Про доступ до публічної інформації» оскаржуэмо відмову у наданні військово-цивільною адміністрацією публічної інформації, а наведені підстави відмови у задоволенні інформаційного запиту надуманими і такими, що суперечать чинному законодавству.

Перелік майна, яке придбано чи має бути придбаним за рахунок бюджетних коштів є публічною інформацією незалежно від того, на якому матеріальному носії вона міститься. Відповідно до Бюджетного кодексу розпорядник бюджетних коштів має подати бюджетний запит та кошторис до того, як буде прийняте рішення про фінансування відповідних витрат. Тобто така публічна інформація у її розпорядника має бути.

Відповідно до частини другої статті 34 Конституції України, частини другої статті 7 Закону України «Про інформацію» ніхто не може обмежувати права особи у виборі форми одержання інформації, за винятком випадків, передбачених законом. Тож вимога запитувача інформації надати її на електронну адресу є законною і має задовольнятися.

Відмовою надати інформацію на запит Стрюк Олександр Сергійович завдав суттєвої шкоди як інтересам запитувача інформації, так і суспільним інтересам територіальної громади Сєвєродонецьку.

До суду з зазначеного порушення не зверталися, інших заходів з захисту порушених прав, крім цього звернення, не здійснювали.

У зв’язку з зазначеним, відповідно до статті 255-8 КпроАП України

Прошу:

1. Скласти відносно керівника військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк Олександра Сергійовича Стрюка протокол про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

2. Відповідно до статті 269 КпроАП зазначити у протоколі в якості потерпілого Громадську організацію «Просвітно-дослідний інститут «Європейська слобода», залучити повноважного представника організації до участі у розгляді адміністративної справи у суді.

Додатки:

Світлокопія запита публічної інформації від 23 грудня 2020 року

Роздруківка скрін-шоту інформації про відправлення запита на інформацію електронною поштою.

Роздруківка розпорядження керівника військово-цивільної адміністрації від 09 грудня 2020 року №1174

Роздруківка отриманого електронною поштою листа керівника ВЦА з відмовою надати публічну інформацію від 29.12.2020 №2140

 

В Украине существует Закон «О доступе к публичной информации», согласно которому любой орган власти обязан предоставлять по запросу информацию, которой орган владеет в связи со своей деятельностью. Кроме информации тайной и конфиденциальной. Информация о бюджете к таковой не относится. Ответственность за нарушение этого закона в Украине не очень существенна, статьей 212-3 Кодекса Украины об административных правонарушениях за не предоставление публичной информации предусмотрен штраф от 85 до 850 грн. В Польше, например, за подобное правонарушение чиновников-самодуров увольняют со службы.

Но существует еще ответственность репутационная. И за игнорирование законов Украины ее должны понести и сам Александр Стрюк, и служба безопасности Украины, полковником которой он является.

Сегодня мы подадим в ВГА Северодонецка еще один запрос, и пусть господин Стрюк продолжает «быковать». А мы будет подавать новые заявления о привлечении его к админответственности. Надеюсь, к этому процессу подключаться и другие северодончане, которым не все равно, кто возглавляет наш город.

Поставить ссылку в соцсети
Рекомендовать этот материал

комментарии

Чтобы поместить сообщение или комментарий вам нужно войти под своим логином  »»