Сегодня в Северодонецке

http://svsever.lg.ua/index.php?id=1560067217


Прес-реліз Комітету виборців України у Луганській області

07 червня, в 14:00, в м. Сєвєродонецьк, відбувся круглий стіл по темі:
Фактор російської пропаганди та дезінформації під час виборчої кампанії в Україні та її вплив на президентські і майбутні парламентські вибори. Він був проведений з метою сприяти налагодженню діалогу між регіональними представництвами КВУ,  депутатами України різних рівнів, представниками ЗМІ та громадянського суспільства, що міг би сприяти напрацюванню рекомендацій для виборців з розпізнання й уникнення впливу дезінформації під час майбутніх виборів.

На круглому столі були розглянуті питання можливих загроз проведенню демократичних, чесних виборів президента України в Луганській області:
Криміногенна ситуація у регіоні;

  • Функціонування філій російських банків як можливого джерела необлікованої готівки (велика кількість купюр великого номіналу, які з’являються в обігу);
  • Інтенсивність впливу російських медіа в Луганській області;
  • Ситуація навколо транзиту парафій з УПЦ МП до Православної церкви України;
  • Наявність та інтенсивність дій проросійських громадських організацій, присутність їх представників у ДВК та ОВК;
  • Можливі  проблеми на міжетнічному грунті (кримські татари, роми);
  • Присутність внутрішньо переміщених осіб у регіоні, їхня суспільно-політична активність;
  • Шляхи/методи протидії маніпулюванню (використання засобів штучного інтелекту, таргетування, нейролінгвістичного програмування (використання методів маніпулятивної риторики), фейків, датабаз і ботоферм).

ТЕЗИ ВИСТУПІВ ОСНОВНИХ УЧАСНИКІВ

Олексій Свєтіков: навів факти російського втручання у вибори Президента України 31 березня 2019 року, у тому числі факт безпосередньої  підтримки кандидата на посаду Президента України Юрія Бойко головою уряду Росії Дмитром Медведєвим. Суттєво більшим є втручання Росії на виборах народних депутатів України 2019 року: це артикулювання на бажаності для Россії обрання депутатів від партії Медведчука, відмова вести переговори з представниками політичних сил не проросійського спрямування, загострення ситуації на лінії розмежування тощо.

Ірина Чорнобай: Запропонувала наступний проект законопроекту:

Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

I. Внести до Закону України “Про вибори народних депутатів України” (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., № 10) такі зміни:

1) частину п’яту статті 61 Закону України «Про вибори народних депутатів України доповнити пунктом дев’ятим такого змісту:

“якщо судом при розгляді виборчого спору, встановлено використання кандидатом для потреб виборчої кампанії коштів, які зараховані до його виборчого фонду чи надійшли іншим чином від іноземних державних установ, юридичних чи фізичних осіб – нерезидентів, чи участь кандидата у заходах, які проводяться громадянами (чи разом з громадянами) інших держав, і які направлені на спонукання виборців голосувати за чи проти певних кандидатів, чи надання кандидатом чи його довіреними особами згоди на участь іноземців в агітаційних заходах, що організовані кандидатом чи його довіреними особами, включаючи агітаційні кампанії в соціальних мережах”.

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Центральній виборчій комісії протягом місяця з дня набрання чинності цим Законом привести власні нормативно-правові акти у відповідність з цим Законом.

 

Вікторія Мохонько: запропонувала звернутися до Президента України Володимира Зеленського з пропозицією внести проект Закону України про запобігання іноземному втручанню в вибори в України до Верховної Ради як невідкладний.

Учасники круглого столу: підтримали пропозицію подати Президенту України проект Закону України про запобігання іноземному втручанню в вибори в України.

Захід організований Комітетом виборців України, за  підтримки Офісу Шотландської національної партії (ШНП) Вестмінстерської фундації за демократію.

 

Прес служба Луганського відділення КВУ

комментарии